Reklama

envicon 2023 ad1a

Łódź sprząta i dezynfekuje miasto na szeroką skalę

Łódź sprząta i dezynfekuje miasto na szeroką skalę
23.04.2020, o godz. 13:30
czas czytania: około 2 minut
0

Tak jak jak w wielu innych miastach, tak i w Łodzi przeprowadzone zostało gruntowne porządkowanie i sprzątanie przestrzeni miejskich po zimie. Czy epidemia koronawirusa wpłynęła na dotychczas stosowane procedury?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

2 mln metrów kw. powierzchni, 550 dróg publicznych i 260 dróg wewnętrznych – to teren uprzątnięty po zimie przez 14 firm, z którymi umowy ma podpisane łódzki samorząd.

Porządki obejmowały usuwanie piachu, liści, śmieci z ulic, chodników, ścieżek rowerowych a także mechaniczne mycie ulic. Z uwagi na mniejsze natężenie ruchu nieco łatwiejsze było czyszczenie jezdni. W wielu miejscach, z uwagi na prowadzone inwestycje w pobliżu pasów jezdni, konieczne było jednak ponowne sprzątanie.

W tym roku porządki z użyciem środków dezynfekcyjnych

Tegoroczne sprzątanie po zimie w Łodzi wyglądało z pozoru tak jak zazwyczaj –  umyta została ulica Piotrkowska oraz meble miejskie i wiata przystanku Centrum. Tym razem jednak – z uwagi na epidemię koronawirusa mycie odbyło się z użyciem środków dezynfekcyjnych. Sprzątanie obejmowało również dezynfekcję ławek, koszy na śmieci oraz innych elementów wyposażenia przystanku „dotykanych” przez pasażerów.

Po zakończeniu prac pozimowych miasto jest sprzątane na bieżąco. Zbierane śmieci, psie odchody, opróżniane kosze. Nie bez odzewu pozostają również zgłoszenia pochodzące od samych mieszkańców Łodzi. Ponadstandardowym działaniem jest firm zajmujących się utrzymaniem porządku jest dezynfekcja przystanków MPK, przejść podziemnych, poręczy w tych przejściach, wind i przycisków oraz ulicznych koszy na śmieci. Prace wykonywane są adekwatnie do potrzeb co oznacza np. dodatkowe sprzątanie jeśli jest taka potrzeba.

Zamknięte ale czyste place zabaw

Zamknięcie placów zabaw nie zwolniło wykonawców ze sprzątania i opróżniania koszy na tych terenach, wstrzymana została tylko wymiana piasku w piaskownicach. Nowy piasek pojawi się niezwłocznie po decyzji o ponownym udostępnieniu placów dzieciom. Jeszcze przed zamknięciem placów wszystkie przeszły przeglądy techniczne, niezbędne konserwacje i naprawy zostaną wykonane po zakończeniu postępowania przetargowego dla wykonawcy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2023