Do 31 sierpnia mogą zgłaszać się wykonawcy zainteresowani letnim i zimowym oczyszczaniem dróg w Łodzi. Trzyletni przetarg ogłosił Zarząd Dróg i Transportu. W przetargu zostaną wyłonione firmy, które przez najbliższe trzy lata będą odpowiedzialne za trzynaście rejonów miasta.

– Najważniejszą korzyścią będzie to, że wreszcie ktoś poczuje się odpowiedzialny za stan czystości w swoim rejonie. Okres trzyletni daje taką możliwość, a co więcej pozwoli się doposażyć firmom – mówi p.o. dyrektora ZDiT Maciej Winsche.

Obecnie w utrzymaniu stałym znajduje się ok. 35 proc. terenów miasta. W ciągu trzech lat ilość terenów objętych oczyszczaniem ma powiększyć się do 60 proc. W najbliższym czasie ZDiT ogłosi przetarg na zakup urządzeń GPS, które będą montowane w pojazdach oczyszczających i odśnieżających miasto.

– Unikniemy takich sytuacji, jak ubiegłoroczna, kiedy firmy kupowały własne GPS-y i pokazywały tylko te wydruki, które były dla nich sprzyjające. Chcemy zakupić urządzanie za własne pieniądze, a wtedy będziemy mieć gwarancję, że raporty będą pokazywać dokładnie, które pojazdy pracują, a które nie – mówił o najbliższych planach wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński. 

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj