W ramach kampanii edukacyjnej „Szanuj sedes. Woda wraca” szopy pracze prowadzą w czerwcu zajęcia w łódzkich szkołach i przedszkolach.

Pierwsza lekcja, podczas której szopy opowiedziały pierwszakom o tym, jak wygląda „pranie wody" odbyła się w Szkole Podstawowej nr 35 w Łodzi.

Dwieście ton śmieci, w tym tona patyczków do uszu ląduje co miesiąc w łódzkich toaletach. Kiedy dotrą do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi, zatrzymują pompy, powodują awarie. Naprawa i czyszczenie maszyn podnoszą koszty oczyszczania ścieków, dezorganizują pracę w GOŚ. Bohater kolorowego folderu-komiksu – szop pracujący w łódzkiej oczyszczalni – uczy najmłodszych prawidłowych zachowań.

– Mamy nadzieję, że dzięki szopom oraz folderowi dzieci w przystępny sposób dowiedzą się, co się dzieje ze ściekami, jak się je oczyszcza – mówi Rafał Reszpondek, z-ca dyrektora ds. marketingu GOŚ. – Oczywiście chcemy też pokazać, o ile trudniej jest to zrobić, kiedy do ścieków niepotrzebnie trafiają śmieci, które powinniśmy wyrzucać do kosza – tłumaczy Reszpondek.

W ramach cyklu spotkań edukacyjnych, który rozpoczął się 4 czerwca, przed wakacjami odbędą się jeszcze dwa – w Przedszkolu Miejskim nr 112 oraz w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi.

Zajęcia edukacyjne odbywają się w ramach rozpoczętej w marcu Kampanii edukacyjnej „Szanuj sedes. Woda wraca". W sposób przystępny oczyszczalnia postanowiła przypomnieć łodzianom, że „sedes to nie kosz na śmieci". W toaletach łódzkich pubów i restauracji pojawiły się plakaty, zawieszki oraz naklejki wspomagające akcję. Partnerami kampanii zostali: Urząd Miasta Łodzi, Łódzki Urząd Wojewódzki, Aquapark Fala, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, łódzkie Lotnisko im. Reymonta, Międzynarodowe Targi Łódzkie i Toya Studios. W kwietniu toalety w łódzkich lokalach kontrolował SZOP-PATROL, czyli dwa sympatyczne szopy pracze.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj