130 nowych koszy na śmieci pojawi się w centrum Łodzi. Decyzję o ich zakupie i lokalizacji podjęto na wniosek mieszkańców. To kolejny element rozpoczętej w tym tygodniu akcji „Wiosenne porządki”.

– Mam nadzieję, że razem z łodzianami zmienimy wizerunek tego miasta. Także mentalność mieszkańców. Jeśli będą widzieli kosz, to do niego wyrzucą śmieci, a nie na trawnik. Najpierw jednak te kosze trzeba ustawić. Dlatego urząd miasta dokonał takiego zakupu. By nie było takich odcinków ulic, gdzie ich nie ma – mówił wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński.

Nowe śmietniki staną przy śródmiejskich ulicach m.in. Ogrodowej, Gdańskiej, Wólczańskiej, Zachodniej, Rewolucji 1905 r., Próchnika, Jaracza, Zielonej, 6 Sierpnia, Moniuszki, Struga, Zamenhoffa, Roosevelta, Kilińskiego, Nawrot. Ustawiono je w tych miejscach, które objęte są umowami z firmami sprzątającymi. Dzięki zakupowi liczba śmietników w centrum zwiększy się o blisko 25 procent.

– Betonowe kosze miasto zakupuje już od trzech lat. Na łódzkich ulicach stoi ich ok. 2 tysięcy. Taki kosz waży 150 kilo, więc niełatwo go przenieść czy zdewastować – mówiła Małgorzata Gajecka, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

– Dodatkowo w budżecie miasta przewidziana jest kwota 30 tys. zł, która umożliwi nam dokupienie kolejnych 600 koszy, które będą rozstawione w całej Łodzi. Chcemy również zakupić 300 koszy na psie odchody – mówił o najbliższych planach wiceprezydent Dariusz Joński.

źróło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj