Pierwszych dziesięciu więźniów, odsiadujących lekkie wyroki w łódzkim więzieniu, rozpoczęło sprzątanie miasta. Zostali oni zaangażowani do pracy dzięki porozumieniu podpisanym między Urzędem Miasta, Zakładem Karnym nr 1 w Łodzi oraz Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennictwa.

Skazani pracujący w ramach Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych w pierwszej kolejności porządkowali teren cmentarza przy ul. Lodowej i okolice ul. Rokicińskiej. – To jest pierwsze dziesięć osób. Kolejne umowy z zakładami karnymi chcemy podpisać w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Z Zakładu Karnego w Garbalinie do Łodzi przyjeżdżałoby 35 osadzonych – mówi o najbliższych planach wiceprezydent Łodzi Dariusz Joński.

Do prac skierowane zostały jedynie osoby odbywający karę za drobne przestępstwa: nie płacenie alimentów czy prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, których kara nie wynosi więcej niż 3 lata w odosobnieniu.

Więźniowie, którzy sprawdzą się w pracach komunalnych, po odbyciu kary będą mieli szansę na zatrudnienie w ŁZUK. Jednocześnie, będą mogli liczyć na pomoc miejskiego Biura ds. Promocji Zatrudnienia w zakresie doradztwa zawodowego. – Osoby w trakcie wyroku odzwyczajają się do pracy. My ich ponownie aktywizujemy, tak by po wyjściu na zakładu karnego byli gotowi na podjęcie zatrudnienia. Takie działania pomogą by w płynny sposób weszli na rynek pracy – mówi Piotr Bors, dyrektor Biura ds. Promocji Zatrudnienia.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj