Już w najbliższy poniedziałek ruszy akcja pn. „Wiosenne porządki w Łodzi – 2010”. Kampania, będąca elementem programu aktywnej edukacji ekologicznej, jest skierowana do dzieci i młodzieży, ale również do wszystkich łodzian.

"W powszechną akcję sprzątania mogą włączyć się m.in. rady osiedli, szkoły, grupy społeczne, stowarzyszenia i in. Wspólnie wyzbieramy papierki, puszki, butelki, drobne gałązki…" – piszą organizatorzy w komunikacie.

Worki i rękawice ochronne można do 12 marca odbierać w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 175, p. 217. Jednocześnie należy wskazać konkretny dzień i miejsce, w którym zapełnione worki będą składowane. Zostaną one bezpłatnie odebrane przez Łódzki Zakład Usług Komunalnych. Dodatkowo dla wszystkich mieszkańców w ogólnodostępnych, wyznaczonych przez delegatury punktach miasta rozstawione będą kontenery.

WGK UMŁ pokrywa koszty zakupu worków i rękawic, delegatury zajmą się kosztami zbierania odpadów oraz opróżnianiem kontenerów. Wszystkie informacje na temat „Wiosennych porządków w Łodzi – 2010” dostępne są na stronie www.czystemiasto.uml.lodz.pl.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj