24 czerwca uczestnicy festynu z okazji Dnia Ziemi przynieśli do STENA Ekostacji na Polu Mokotowskim nie tylko ponad 8,5 ton odpadów przeznaczonych do przetworzenia, ale także samodzielnie stworzone z surowców wtórnych Recyklingowe Zwierzęta Świata.

W mobilnej STENA Ekostacji, czyli centrum zbiórki odpadów przeznaczonych do przetworzenia, uczestnicy festynu oddali blisko 3 tony makulatury, 260 kg butelek PET i 200 kg szkła. Recykling takiej ilości odpadów pozwoli  ograniczyć emisję CO2 do atmosfery aż o 7 ton. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka zużytych sprzętów. W czasie festynu Stena Recycling odebrała ponad 5 ton elektroodpadów, w tym kilkadziesiąt unikalnych już produktów, takich jak adaptery, stary telewizor Mistral, radio Unitra czy telefony stacjonarne.

– Monitory komputerowe, lodówki, telewizory czy żelazka podzielone na frakcje to cenne materiały wtórne, a odzyskane z nich elementy można  wykorzystać do produkcji między innymi kołpaków samochodowych, krzeseł ogrodowych czy plastikowych doniczek – podkreśla Anna Nowakowska, dyrektor marketingu w Stena Recycling. – W tym roku ucieszyła nas także kreatywność rodzin, które wzięły udział w konkursie „Recyklingowe Zwierzęta Świata”. Przez wspólną zabawę rodzice pokazali dzieciom, że większość odpadów można wykorzystać ponownie, tworząc nowe, pełnowartościowe przedmioty – dodaje.

W tym roku, organizator zbiórki, oprócz aktywności edukacji ekologicznej, zaproponował fanom recyklingu udział w konkursie „Recyklingowe Zwierzęta Świata”. Do Stena Ekostacji przyniesiono inspirujące eksponaty wykonane z surowców wtórnych. Wśród ciekawych i prostych pomysłów znalazły się między innymi: żyrafa z butelek PET, łoś z makulatury, wąż z plastikowych nakrętek, zając ze styropianu i kotek z rolki papieru. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj