Lubelscy radni wybiorą sposób naliczania opłaty za śmieci spomiędzy dwóch wariantów: będzie liczona od powierzchni mieszkalnej lub od gospodarstwa domowego.

"Wybraliśmy dwie metody – od gospodarstwa domowego i od powierzchni mieszkalnej, uznając, że z punktu widzenia mieszkańców będą najlepiej odzwierciedlać ich interesy ekonomiczne. Obie metody przedstawimy radzie miasta do dalszej analizy i decyzji" – powiedział we wtorek na konferencji prasowej prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Wariant naliczania opłat od gospodarstwa domowego przewiduje stawki 32 zł miesięcznie od gospodarstwa za odpady segregowane i 44 zł – za odpady niesegregowane. W Lublinie jest 144 tys. 634 gospodarstw domowych.

Stawki opłat liczone metodą od powierzchni mieszkalnej różniłyby się w zależności od wielkości tej powierzchni. Za mieszkanie do 40 m kw. opłata miesięczna wynosiłaby 45 gr za każdy m kw., za mieszkanie o powierzchni do 80 m kw. – 56 gr za m kw., a za mieszkanie o powierzchni powyżej 80 m kw. – 44 gr za m kw. Opłaty te dotyczyłyby odpadów segregowanych. Za opady niesegregowane stawka byłaby jednolita dla każdego mieszkania – 89 gr za m kw.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj