Reklama

envicon 2023 ad1a

Lublin w międzynarodowym projekcie "Twin Transition of Cities – Green & Digital"

Lublin w międzynarodowym projekcie
jw
27.04.2022, o godz. 10:09
czas czytania: około 2 minut
0

Miasto Lublin i Ambasada Królestwa Danii w Polsce, podpisały list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz zielonej i cyfrowej transformacji w ramach międzynarodowego projektu „Twin Transition of Cities – Green & Digital”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Miasto od lat, podejmując działania w każdym obszarze swojego funkcjonowania, skupia się na dbałości o środowisko naturalne i zachowaniu zasady zrównoważonego rozwoju. Zależy nam, by Lublin był miejscem nowoczesnym i zielonym, a w konsekwencji przyjaznym dla mieszkańców. Potwierdzają to uchwalona na początku roku Strategia Lublin 2030, czy kroki jakie podejmujemy na rzecz ochrony miejskiej zieleni, m.in. rozpoczęcie prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla obszarów zielonych czy przyjęte w ostatnim czasie standardy zieleni miejskiej. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Ambasady Królestwa Danii w Polsce do udziału w projekcie „Twin Transition of Cities – Green & Digital”. Potwierdza ono, że wysiłek jaki podejmujemy na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego miasta jest zauważany i doceniany nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Twin Transition of Cities – Green & Digital

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ambasada Królestwa Danii w Polsce. W ramach współpracy Strony zadeklarowały wolę podejmowania wspólnych działań w obszarach: zrównoważonego projektowania przestrzeni publicznych, zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi, rozwoju inteligentnych sieci ciepłowniczych, dekarbonizacji i digitalizacji budynków publicznych, przygotowania projektu „Planu działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla miasta Lublin”, gospodarki o obiegu zamkniętym, czy edukacji ekologicznej. Czas trwania projektu wynosi dwa lata.

Dzień Nordycki

Ponadto, w piątek (22 kwietnia) w ramach Dnia Nordyckiego w Polsce odbyła się konferencja „Miasta katalizatorami zielonej transformacji”. Podczas wydarzenia prelegenci z Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii i Polski prezentowali swoje doświadczenia w obszarze zielonej transformacji. W dyskusji uczestniczył również Lublin reprezentowany przez Artura Szymczyka, Zastępcę Prezydenta Miasta Lublin. Poruszane w czasie konferencji tematy skupiły się wokół przestrzeni miejskich, które sprzyjają dobrostanowi mieszkańców, a także zagadnień związanych z ciepłownictwem nowej generacji, budżetowaniem klimatycznym i cyfryzacją.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2023