Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Lubuska KAS zatrzymała transport 12 ton nielegalnych odpadów

Lubuska KAS zatrzymała transport 12 ton nielegalnych odpadów
29.03.2023, o godz. 19:04
czas czytania: około 1 minuty
1

Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przechwyciła w Świecku transport 12. ton nielegalnych odpadów. Na pace zamiast „zielonego" odpadu znajdowały się odpady zmieszane.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Jak czytamy w komunikacie KAS, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z lubuskiej KAS skontrolowali ciężarówkę na byłym przejściu granicznym w Świecku. Zgodnie z dokumentacją i  z wyjaśnieniami kierowcy na pace miała znajdować się folia rolnicza. Tak jednak nie było. Zamiast ekologicznego „zielonego” odpadu na naczepie były zmieszane śmieci – słoma, obornik, kawałki kolorowej folii i ziemia. Ze śmieci wyciekała brudna woda o nieprzyjemnym zapachu.

Sprawa trafiła do GIOŚ

Sprawa trafiła do WIOŚ w Gorzowie Wlkp. który uznał, że towar jest na tyle zanieczyszczony, że nie ma możliwości odzyskania odpadów w sposób ekologiczny.  Dalszy przewóz śmieci został zatrzymany a sprawa trafiła do głównego inspektoratu ochrony środowiska, który zadecyduje ostatecznie o dalszych losach nielegalnego transportu. Kierowca ciężarówki dostał mandat za brak zgody na transport odpadów a przewoźnik 12. tys. zł kary pieniężnej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


transportowiec

Komentarz #234165 dodany 2023-03-31 13:09:47

Przewoźnik i kierowca zostali ukarani. Tylko odpad nie należał (prawdopodobnie) do przewoźnika ani do kierowcy. Oni jedynie wykonywali powierzone zlecenie transportowe. Na zdjęciu widać ewidentnie folie ale nie mam pojęcia co jest pod spodem. Dlaczego to kierowca lub przewoźnik mają być ekspertem w dziedzinie odpadów i decydować czy przewożony ładunek to odpad folii - jak w dokumentacji czy może odpad zmieszany - jak stwierdzili inspektorzy KAS ?

Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024