Redakcja “Przegladu Komunalnego” zaprasza na wystawę MA-KULTURA 2012, która odbędzie się w dniach 20-23 listopada br. na terenie MTP (pawilon 3) w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2012.

Pomysł zorganizowania wystawy „Ma–Kultura” narodził się z chęci rozszerzenia idei jednej z redakcyjnych inicjatyw: Konkursu o Puchar Recyklingu, którego celem jest promocja selektywnej zbiórki oraz wszelkich działań związanych z edukacją ekologiczną. Za sprawą wystawy chcemy przekonać społeczeństwo, że wykorzystany ponownie odpad może być atrakcyjny, a poddane recyklingowi przedmioty bardzo użyteczne.

– Naszym zamysłem jest kontynuacja idei wystaw, w każdym roku chcemy przedstawiać nowe pomysły na wykorzystanie różnych surowców wtórnych – tłumaczą organizatorzy.

Tematem tegorocznej wystawy „Ma–Kultura” jest makulatura. Na wystawie zaprezentowane będą dwie grupy przedmiotów. Jedną stanowią produkty z powtórnie wykorzystanych odpadów. Straciły one swoją dawną funkcję i pełnią w nowej formie zupełnie inne zadanie. Drugą grupę tworzą przedmioty powstałe z poddanych recyklingowi odpadów.

Wystawa gości na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas targów POLEKO. – Liczymy, że wystawa będzie dla wystawców i zwiedzających nie tylko miłym oderwaniem od biznesowych, targowych rozmów, ale także przekona, że odpady mogą mieć naprawdę długie życie… i to całkiem ciekawe – zapraszają organizatorzy.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj