Magda Gosk została nowym szefem Departamentu Gospodarki Odpadami w resorcie środowiska – wynika z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie ministerstwa.

Magda Gosk na stanowisku Dyrektora Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska zastąpiła Małgorzatę Szymborską, która pełniła tę funkcję od czasu powołania nowego rządu. M. Szymborska z kolei objęła posadę zastępcy dyrektora, wcześniej zajmowaną przez Joannę Darską.

Magda Gosk od lat związana jest z pracą na rzecz resortu środowiska. Przed objęciem funkcji w Departamencie Gospodarki Odpadami pracowała m.in. w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska. W GIOŚ była Dyrektorem Departamentu Kontroli Rynku, a wcześniej – Naczelnikiem Wydziału Transgranicznego Transportu Odpadów.

Czytaj więcej

3 Komentarze

  1. Many many congratulations to you, Magda! One of “Charlie’s Angels” has become the new Director Waste Management for Poland.

    Warm greeting & hugs from the Netherlands, Tom

  2. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, który zdekomunalizował gospodarkę odpadami i obywatelskie comiesięczne opłaty za śmieci zamiast wspierać rynki lokalne i polski system finansowy – te opłaty są transferowane jako zyski do zagranicznych central międzynarodowych koncernów… [link usunięty przez moderatora] … Ciekawe czy nowa Pani Dyrektor zdaje sobie z tego sprawę?

Skomentuj