Blisko 3 tony zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych zebrali lubinianie podczas organizowanej przez KGHM Ecoren akcji „Energicznie chroń środowisko”. Na uczestników czekały sadzonki pelargonii, a na zwycięzców konkursów – upominki.

Zbiórka elektroodpadów rozpoczęła się w sobotę 26 maja o godz. 11.00 na parkingu hipermarketu TESCO. Przez kilka godzin mieszkańcy Lubina przywozili zepsute i zużyte urządzenia, które trafiały do specjalnego kontenera ustawionego przez firmę. Był to głównie drobny sprzęt RTV i AGD, chociaż nie zabrakło i telewizorów czy lodówek – lodówkę oddał m.in. Jacek Bogusz z Chróstnika, który z przyjemnością zamienił ją na sadzonkę pelargonii dla żony. Kilka razy podstawiony przez KGHM Ecoren bus podjeżdżał pod wskazane adresy, by w ten sposób pomóc uczestnikom zbiórki w odebraniu i przewiezieniu większego sprzętu. W sumie podczas sobotniej akcji zebrano 2,6 tony starych, niepotrzebnych przedmiotów, które zostały odwiezione do Oddziału Przetwarzania Elektroodpadów w Rynarcicach.

Atrakcją dla uczestników zbiórki były nie tylko sadzonki kwiatów i torby, które otrzymywali w zamian za oddanie elektroodpady. Dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach, zarówno dotyczących ekologii, jak choćby wiedzy z zakresu geografii czy sportu.

– Zdajemy sobie sprawę, że podobne zbiórki są potrzebne – mówi Joanna Szczepaniak, kierownik działu promocji i komunikacji KGHM Ecoren, nadzorująca sobotnią zbiórkę. – I szykujemy się już do następnej, którą zorganizujemy w czerwcu w Legnicy.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj