10 maja 2008 roku w Wołominie tradycyjna Majówka w sortowni została połączona z rodzinnym rajdem rowerowym, w czasie którego można było poznać trasy i szlaki rowerowe, zawarte w koncepcji rozwoju sieci tras rowerowych.

W sortowni trwała bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrano ok. 1300 sztuk różnego rodzaju zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w tym 120 telewizorów, ok. 100 drukarek, 13 lodówek i 12 pralek.

Chętni do wzięcia udziału w pikniku rowerowym przejechali wspólnie trasę, poznając szczegóły projektu. Na rowerzystów w Zagościńcu, przy Szkole Podstawowej czekało już ognisko, przy którym mogli upiec kiełbaski.

Uczestnicy rajdu zwiedzili obiekty sortowni, gdzie odbyły się pokazy czerpania papieru z makulatury oraz wykonywania przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych „Coś z niczego”, gry i zabawy przygotowane przez 13. Wołomińska Drużynę Harcerską. Na terenie MZO odbył się pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez ratowników z „Zielonego Mazowsza”. Jak co roku, uczestnicy Majówki otrzymali sadzonki drzew i krzewów.

źródło: um.wolomin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj