Reklama

envicon 2023 ad1a

Małe i średnieprzedsiębiorstwa z szansą na dotacje

Małe i średnieprzedsiębiorstwa z szansą na dotacje
pap/jw
03.10.2023, o godz. 12:37
czas czytania: około 2 minut
0

W tym miesiącu małe i średnich przedsiębiorstwa staną w szranki o granty m.in. na podbój nowych rynków, prace B+R, innowacje przyjazne środowisku i rozwój działalności gospodarczej - podaje wtorkowy "Puls Biznesu".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Jak podkreśla gazeta, “w październikowej ofercie krajowych programów nie brakuje ciekawych opcji na pozyskanie dofinansowania m.in. dla przedsiębiorców, którzy myślą o ekspansji zagranicznej, prowadzeniu projektów badawczych i wdrażaniu modeli biznesowych wpisujących się w nurt gospodarki o obiegu zamkniętym”. “Natomiast programy regionalne przewidują wsparcie dla przedsiębiorców zarówno w postaci dotacji, jak i usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu” – dodaje.

Dotacje dla młodych spółek

Dziennik informuje, że “jeszcze w tym miesiącu przedstawiciele centrów innowacji, transferu technologii i inkubatorów technologicznych będą mogli starać się o dofinansowanie, które docelowo pomoże młodym spółkom zweryfikować pomysły biznesowe”. “W puli konkursu Laboratorium Innowatora z działania 2.27 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) jest 14 mln zł. Beneficjenci zrealizują programy wsparcia innowacyjnych pomysłów biznesowych przeznaczone dla start-upów lub osób chcących założyć własny biznes. Dotacje pokryją 100 proc. kosztów kwalifikowanych projektu – m.in. wynagrodzeń członków zespołów projektowych oraz usług prawnych i doradczych” – czytamy.

Obecność na zagranicznych rynkach

“PB” zwraca uwagę, że “już w połowie października przedsiębiorcy, którzy chcą zaistnieć na zagranicznych rynkach, będą mogli stanąć w szranki o ułatwiające to granty”. “Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs dotacyjny Promocja marki innowacyjnych MŚP z działania 2.25 FENG. Przyszli beneficjenci muszą działać w sektorach gospodarczych wskazanych w ogłoszeniu o naborze. Ponadto powinni prowadzić działalność eksportową i wykazać przychody netto ze sprzedaży towarów i usług za kolejne dwa lata obrachunkowe w okresie poprzedzającym rok złożenia wniosku o dofinansowanie. W puli jest 155 mln zł” – wyjaśnia.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023