PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Małopolska – kolejne pieniądze na gospodarkę wod-kan

Małopolska – kolejne pieniądze na gospodarkę wod-kan
mat
21.08.2019, o godz. 14:09
czas czytania: około 1 minuty
0

Rusza nowy nabór na projekty związane z gospodarką wodno-ściekową na obszarach wiejskich w ramach PROW 2014-2020. Małopolskie samorządy będą mogły ubiegać się o wsparcie od 16 września do 14 listopada.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Region otrzyma łącznie 30 mln zł ze środków europejskich, a dodatkowe oszczędności pozwolą na przekazanie w sumie ponad 64 mln zł.

– Cieszę się, że udało się pozyskać dodatkowe środki na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową na obszarach wiejskich. Jest to niesamowita szansa na rozwój naszego regionu, zwłaszcza miejsc, które tej pomocy finansowej szczególnie potrzebują – mówi wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Dzięki tym środkom może powstać 200 km wodociągów tak bardzo potrzebnych w Małopolsce oraz 250 km linii kanalizacji sanitarnej, a także niemal 1000 przydomowych oczyszczalni ścieków.

– Zapraszam wszystkie gminy, spółki komunalne i związki międzygminne do udziału w naborze i składania wniosków. Limit środków, który przypada na każdego beneficjenta wynosi 2 mln zł – zachęca wicemarszałek Łukasz Smółka.

Nabór wniosków na dofinansowanie projektów wodno-ściekowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trwa w tej chwili w województwach: mazowieckim, podkarpackim, łódzkim i dolnośląskim, a niebawem rozpocznie się m.in. w lubuskim i zachodniopomorskim.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024