Jak wyjaśnił w środę marszałek Małopolski Łukasz Smółka, z uruchamianych właśnie pożyczek będą mogły skorzystać m.in. jednostki samorządu terytorialnego oraz podległe im organy i jednostki, wspólnoty mieszkaniowe, TBS, a także mikro i małe przedsiębiorstwa.
Na jakie inwestycje będą przeznaczone środki?
Według przedstawicieli regionu inwestycje, na które będzie można wziąć niskooprocentowaną pożyczkę, to m.in. modernizacja energetyczna budynków, docieplenie, przebudowa lub wymiana instalacji grzewczej, przebudowa systemów wentylacji i klimatyzacji, zastosowanie instalacji energooszczędnych i rozwiązań Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) czy zastosowanie instalacji OZE wraz z budową magazynu energii.
Uruchomione w Małopolsce pożyczki na poprawę efektywności energetycznej występują w trzech typach: na modernizację energetyczną przedsiębiorstw, na modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej oraz na modernizację energetyczną budynków mieszkaniowych wielorodzinnych.
Partnerzy finansujący
Partnerami finansującymi przedsięwzięcia, odpowiedzialnymi za realizację pożyczek są: Bank Ochrony Środowiska (pożyczki na modernizację energetyczną przedsiębiorstw) oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (na modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej oraz na modernizację energetyczną budynków mieszkaniowych wielorodzinnych). Partnerzy zostali wybrani przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Komentarze (0)