Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Małopolskie. Zator wybuduje nowe ujęcie wody na rzece Skawie

Małopolskie. Zator wybuduje nowe ujęcie wody na rzece Skawie
MŁ/PAP
02.01.2023, o godz. 9:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Nowe ujęcie wody z rzeki Skawy powstanie w Zatorze (pow. oświęcimski). Samorząd wybrał wykonawcę. Inwestycja będzie kosztowała 5,96 mln zł. Gotowa ma być w połowie 2024 r. Zdaniem Leszka Bednarskiego z zatorskiego magistratu, ujęcie zabezpieczy zapotrzebowanie na wodę na przyszłość.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Inwestycja obejmuje budowę poddennego ujęcia wody z rzeki Skawy o wydajności 2,8-3 tys. m sześc. na dobę. Przebudowana zostanie także istniejąca infrastruktura. Chodzi o doprowadzenie wody z nowego ujęcia do stacji uzdatniania.

Przetarg wygrała firma z Ożarowa Mazowieckiego. Na realizację inwestycji będzie miała czas maksymalnie do końca czerwca 2024 r. Otrzyma za to 5,96 mln zł.

Z myślą o przyszłości

– W tej chwili wody w Zatorze nie brakuje, ale miasto się rozwija i myślimy już o przyszłości. To, czym dysponujemy teraz, czyli studnie i stare ujęcie na Skawie, daje nam ponad 3 tys. m sześc. wody na dobę. Nowe ujęcie zabezpieczy docelowo całe zapotrzebowanie w przyszłości dla całej naszej gminy – powiedział szef działu inwestycji i programów europejskich w zatorskim magistracie Leszek Bednarski.

Urzędnik dodał, że Zator na inwestycję pozyskał fundusze z rządowego programu Polski Ład. „Mamy też zarezerwowane fundusze w budżecie” – powiedział Bednarski.

Miasto Zator liczy 3,7 tys. mieszkańców. W gminie mieszka 9,3 tys. osób. Miejscowość jest jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków. W Zatorze działają m.in. ogromne parki rozrywki, które rokrocznie odwiedzają miliony turystów. W tutejszej strefie aktywności gospodarczej zainwestowało ponad 30 firm.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024