Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Marcin Lijewski promuje selektywną zbiórkę odpadów [WIDEO]

Marcin Lijewski promuje selektywną zbiórkę odpadów [WIDEO]
jwo
12.08.2015, o godz. 9:57
czas czytania: około 2 minut
2

Spot promujący selektywną zbiórkę odpadów to kolejny efekt współpracy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku z piłkarzami ręcznymi SPR Wybrzeże. W roli głównej w filmie wystąpił Marcin Lijewski, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej i kapitan kadry narodowej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

– To kolejna nasza inicjatywa by zwrócić uwagę gdańszczan na tematykę segregacji odpadów. Cały czas staramy się edukować. Tym razem postawiliśmy na lekką formę przekazu– mówi Wojciech Głuszczak, prezes ZU. Dlaczego główne przesłanie spotu nawiązuje do sportu? Bo segregacja odpadów jest jak gra zespołowa. – Im więcej osób angażuje się w selektywną zbiórkę, a więc pamięta o segregacji na papier, szkło i plastik, tym efekt jest lepszy, więcej odpadów trafia do ponownego przetworzenia. W sporcie chodzi o miejsce na podium, a nam o to, by jak najmniej odpadów trafiło na składowisko i to jest nasza wspólna wygrana – mówi Cyprian Maciejewski, rzecznik ZU w Gdańsku.

Główną rolę w spocie zagrał Marcin Lijewski, jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych, wielokrotny reprezentant Polski i kapitan kadry narodowej, który w ubiegłym sezonie reprezentował Wybrzeże Gdańsk. Wraz z nim wystąpili też trzej inni szczypiorniści Wybrzeża: Hubert Kornecki, Michał Orzechowski i Patryk Plaszczak. – Starałem się wypaść jak najbardziej przekonująco, choć każdy kto mnie zna, wie, że nie mam specjalnie potencjału aktorskiego – żartuje Lijewski. – Niemniej, cieszę się, że mogłem zaangażować się w to przedsięwzięcie dla Gdańska. Jeździłem sporo po świecie, widziałem jak segregują odpady inne narody. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce musimy się jeszcze wiele nauczyć. Warto równać do najlepszych, jak w sporcie – dodaje.

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch miejscach – w domu oraz na sali treningowej. – Miejsca te przeplatają się ze sobą, dzięki czemu w poszczególnych ujęciach pokazujemy atrakcyjne sceny z treningu, ale też wskazujemy jak prawidłowo segregować odpady w domu – mówi jeden z realizatorów projektu.

W Polsce cały czas istnieje zapotrzebowanie na projekty edukacyjne związane z selektywną zbiórką odpadów. Ważne, by pamiętać, że przede wszystkim odpady dzielimy na mokre i suche. Z tych drugich warto jeszcze wydzielać osobno papier, szkło i plastik (do kolorowych pojemników). W praktyce więc odpowiednie podzielenie pojemnika na śmieci, zgniecenie plastikowej butelki przed jej wyrzuceniem czy zerwanie termokurczliwej etykiety z plastikowej butelki – to zachowania, które bezpośrednio wpływają na bardziej efektywną segregację odpadów.

Szczegółowych informacji o zasadach segregacji warto szukać na:

www.czystemiasto.gdansk.pl
www.zut.com.pl
www.facebook.com/CzysteMiastoGdansk

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Korol

Komentarz #2244 dodany 2015-08-13 08:06:15

Nie widzę powodu aby wyręczać maszyny - portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/nie-widze-powodu-zeby-nakladac-obowiazek-segregowania-smieci,56300.html


Piotr

Komentarz #2245 dodany 2015-08-16 22:22:58

Segragacja u sródłą jest niezbędna! MAszny nugdy nie beda wystarczająco efektywne. Parafrazując Minsitra Kraszewskiego powiem: z jajecznicy jajek nie zrobisz. raz zmieszane odpady tracą mozliwosc optymalnego recyklingu. Poza tym to jets tez kwestia podejscia: To sa nasze smieci, efekt naszego konsumpjonizmu, jestesmy na za nie odpowiedzialni. Wlasnymi rekaji je wytwarzamy totez wlasnymi rekami je segegujemu. pozdr, Piotr

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024