W niedzielę w Bielsku-Białej odbędzie się “Marsz dla klimatu” organizowany przez Klub Gaja. Inicjatywa jest częścią światowego wydarzenia “Marsz dla klimatu” 2015, związanego z rozpoczęciem obrad Konferencji Klimatycznej COP21 w Paryżu. Tego dnia w 150 krajach odbędzie się ponad 2000 wydarzeń dla klimatu.

W najbliższą niedzielę, ludzie z całego świata wyjdą na ulice, aby okazać solidarność w obliczu zagrożenia naszej planety. Będą się domagać od polityków jasnych deklaracji, że zostaną podjęte skuteczne środki przeciwdziałania katastrofalnej zmianie klimatu.

Dzień później, bo 30 listopada światowi przywódcy spotykają się w Paryżu i rozpoczynają negocjacje w sprawie kolejnego porozumienia klimatycznego (COP21).

Plan marszu:

  1. 15.00 Zbiórka i wystąpienia zaproszonych gości na placu przy banku PKO BP na przeciwko pomnika Reksia przy ul. 11-go Listopada w Bielsku-Białej. Następnie przemarsz ul. 11-go Listopada w stronę Placu Chrobrego, dalej ul. Mickiewicza do Galerii Bielskiej BWA.
  2. 16.00 Klubokawiarnia Aquarium – Bielska Kuchnia Społeczna – poczęstunek wegański – „Dieta roślinna a Klimat”.
  3. 16.30 Panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi + Projekcja filmu „Cowspiracy: The Sustainability Secret”– Galeria Bielska BWA.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

  • prof. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • dr Janusz Okrzesik – Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • dyr. Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz,
  • prezeska Stowarzyszenia Vege Inicjatywa Alicja Czerwińska,
  • prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj