Śląska gmina Goczałkowice-Zdrój zamówi 6,5 tys. maseczek ochronnych. Trafią one do wszystkich jej mieszkańców. Liczba przekazanych maseczek będzie zależała od “deklaracji śmieciowej”.

Od czwartku, 16 kwietnia każda osoba znajdująca się w miejscu publicznym musi nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

– W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zamawiamy maseczki ochronne, które bezpłatnie przekażemy mieszkańcom gminy Goczałkowice-Zdrój – mówi Gabriela Placha, wójt gminy.

Tamtejszy urząd zamówił 6,5 tys. dwuwarstwowych maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. – Proszę wszystkich mieszkańców o ich używanie w miejscach publicznych. To dla naszego zdrowia – apelowała wójt.

Urząd Gminy codziennie otrzymuje oferty dostarczenia maseczek od różnych firm. Mimo tego, zdecydowano się na zlecenie uszycia maseczek osobom, które mieszkają i prowadzą działalność gospodarczą w Goczałkowicach-Zdroju.

Maseczki od początku przyszłego tygodnia będą roznoszone do gospodarstw domowych, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców podaną w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Czytaj więcej

Skomentuj