Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Mateusz Berger w miejsce Piotra Naimskiego

Mateusz Berger w miejsce Piotra Naimskiego
Bartłomiej Leśniewski
27.07.2022, o godz. 11:05
czas czytania: około 2 minut
0

Mateusz Berger został pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. - Wakat pana Piotra Naimskiego został uzupełniony – komentował Piotr Müller, rzecznik rządu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak opisuje PAP zadaniem Mateusza Bergera zadaniem nowego ministra ma być „realizowanie wymogów, które wynikają z ustawy o zarządzaniu krytyczną infrastrukturą energetyczną”.

Nowy pełnomocnik

Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nowy pełnomocnik jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował jako prawnik w warszawskiej kancelarii prawnej, a następnie w departamencie prawnym banku. Pełnił również funkcję Dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju oraz Dyrektora Departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczył w pracach związanych z utworzeniem Polskiej Grupy Lotniczej. Przez ponad 5 lat był członkiem a następnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PLL LOT S.A.

„Posiada bogate doświadczenie z zakresu finansowania inwestycji, nadzoru korporacyjnego oraz prawnych aspektów działalności spółek prawa handlowego” – czytamy w komunikacie KPRM.

Od maja 2017 roku do grudnia 2019 był członkiem rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., a od grudnia 2019 r. członkiem Zarządu ARP S.A. Nadzorował projekty inwestycyjne i restrukturyzacyjne. Był zaangażowany w projekty z zakresu morskiej energetyki wiatrowej, w szczególności w zapewnienie udziału polskich firm w budowę tego segmentu energetyki.

Poprzednik

Piotr Naimski poinformował w mediach społecznościowych, że otrzymał dymisję ze sprawowanej funkcji, którą pełnił od 2015 r.”Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i “wszystko blokuję” – napisał na Facebooku Naimski.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024