1 / 3

Ginlong Technologies, światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych, wyposażył osiem nowych systemów solarnych o łącznej mocy zainstalowanej 2 MW w sklepach Walmart w Meksyku. Wykorzystano wysokowydajne inwertery Solis 60kW zapewniające 99-procentową sprawność.

Instalacje Walmart zostały podłączone do sieci w styczniu w czterech meksykańskich miastach – Aguascalientes, León Guanajuato, Puebla Bino i Salamanca. Wytwarzając szacunkowo 5,7 GWh czystej, odnawialnej energii elektrycznej rocznie, systemy przyczynią się do niewyemitowania do atmosfery ok. 4 mln ton dwutlenku węgla, co odpowiada zasilaniu blisko 500 tys. domów.

– Dostawa PV dla Walmart w Meksyku to dla Solisa kamień milowy – mówi Eric Zhang, dyrektor ds. międzynarodowej sprzedaży Ginlong Solis. – Jako jeden z pierwszych producentów falowników obecny w Meksyku od 2012 r., jesteśmy podekscytowani, że możemy wprowadzić naszą wiodącą w branży niezawodność na miejskie zielone dachy słoneczne, poprawiając jakość powietrza i wspierając przechodzenie Meksyku na gospodarkę bezemisyjną.

Zaprojektowany z myślą o dachach komercyjnych, kompaktowy falownik fotowoltaiczny Solis 60kW posiada oddzielną puszkę instalacyjną, co skutecznie skraca czas i zmniejsza koszty instalacji. Dzięki wyjątkowej niezawodności, Solis 60kW zapewnia najlepszą w swojej klasie żywotność, potwierdzoną przez niezależne laboratoria. Solis 60kW jest wyposażony w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe AC i DC klasy II oraz zdalne aktualizacje oprogramowania układowego w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi technicznej.

– Instalacje fotowoltaiczne dla Walmart wykonane z wykorzystaniem inwerterów Solis są prawdziwym przykładem zrównoważonego rozwoju – mówi Sergio Rodríguez, inżynier GS dla Meksyku i Ameryki Środkowej. – Te systemy fotowoltaiczne nie tylko zaspokoją zapotrzebowanie każdego sklepu na energię w ciągu dnia, ale również pomogą Walmartowi w osiągnięciu celu 50 proc. zaopatrzenia w energię odnawialną do 2025 r.

Czytaj więcej

Skomentuj