Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Metody zagospodarowania osadów ściekowych

Metody zagospodarowania osadów ściekowych
06.02.2013, o godz. 8:20
czas czytania: około 2 minut
0

W Starachowicach trwa IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - Metody zagospodarowania osadów ściekowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Budowa coraz większej liczby oczyszczalni ścieków oraz sieci kanalizacyjnych jak i obowiązujące wymagania dotyczące jakości ścieków odprowadzanych do odbiorników są związane z systematycznym wzrostem ilości osadów (odpadów).

Metody przeróbki osadów realizowane w oczyszczalniach ścieków powinny zagwarantować  uzyskanie parametrów osadów stosownie do wytycznych ich ostatecznego zagospodarowania. W perspektywie do 2022 r. podstawowym celem w gospodarce osadami jest ograniczenie ilości składowanych osadów ściekowych.

Aby osiągnąć założone w KPGO 2014 cele w zakresie gospodarowania komunalnymi osadami ściekowymi należy uwzględnić zagadnienia właściwego zagospodarowania osadów już w trakcie budowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków oraz wprowadzić odpowiednie rozwiązania dla mniejszych aglomeracji. Przewiduje się, że do 2018 r. ponad 50% osadów będzie przetwarzanych termicznie. Są to założenia optymistyczne, ale jednocześnie należy zaznaczyć, że priorytetowym sposobem postępowania z osadami jest ich wykorzystanie w sposób nie powodujący negatywnego oddziaływania na ludzi i środowisko.

Podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Metody zagospodarowania osadów ściekowych” poruszane będą zagadnienia związane z realizacją Ramowej Dyrektywy Wodnej, Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych, Krajowego Planu Gospodarki Odpadami w aspekcie przeróbki i zagospodarowania osadów ściekowych.

– Jako tematy priorytetowe proponujemy omówienie aktualnych trendów w realizacji  tlenowej i beztlenowej stabilizacji osadów ściekowych oraz przedstawienie perspektyw termicznego ich przekształcania z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych – mówi prof. dr hab. inż. Zofia Sadecka z Uniwersytetu Zielonogórskiego, członek Rady Programowej konferencji. – Ze względu na fakt, że zagospodarowanie (deponowanie) w środowisku osadów ściekowych  jest obecnie jednym z najważniejszych zadań stawianych eksploatatorom oczyszczalni,  zapraszamy  wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że poruszana aktualna tematyka, doświadczenia naukowe i eksploatacyjne nie tylko autorów referatów, ale również uczestników konferencji pozwolą rozwiązać bieżące i perspektywiczne problemy związane z gospodarką osadami.


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d pszok [25.07-28.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024