Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Miasto dopłaca do przyłączy kanalizacyjnych. Pilotażowy program w Łodzi

Miasto dopłaca do przyłączy kanalizacyjnych. Pilotażowy program w Łodzi
szp
02.02.2021, o godz. 6:30
czas czytania: około 1 minuty
0

W Łodzi zakończył się nabór do pilotażowego programu podłączania nieruchomości do miejskiej kanalizacji. Dzięki niemu mieszkańcy zapłacą nawet połowę mniej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

„Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych, minimum formalności i komfort z korzystania z miejskiej kanalizacji” – tak swój program, z którego zdecydowało się skorzystać, ponad 50 rodzin promuje Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

Program zakłada pomoc mieszkańcom w uzyskaniu potrzebnych zgód, pozwoleń, wszelkich formalności, pozyskanie dofinansowania, a także wyłonienie wykonawców robót i nadzór nad pracami. Jedyne co mieszkaniec powinien zrobić, to zgłosić chęć zamiany szamba na kanalizację miejską oraz dopłacić brakującą kwotę.

– Oferujemy gotową inwestycję w zasadzie pod klucz, dajemy pomoc w zakresie papierologii, rozwiązywania problemów technicznych, przygotowujemy całą inwestycję od projektu aż po realizację i na koniec spotykamy się z mieszkańcem na odbiorze inwestycji i zawarciu umowy na odprowadzanie ścieków do systemu zbiorczego – mówi Michał Krzysztoszek, zastępca dyrektora ds. eksploatacji i planowania inwestycji w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej.

Prace przy budowie przyłączy mają być prowadzane wiosną 2021 r. Dofinansowanie projektu pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i opiewa na kwotę 271 tys. zł. Jego wartość to ponad 458 tys. zł.

Jak zapowiada ŁSI, po programie pilotażowym rozpocznie się nabór do kolejnego programu. Jeszcze w lutym mieszkańcy otrzymają do swoich skrzynek pocztowych ankiety, poprzez które mogą zadeklarować chęć przyłączenia się do miejskiej kanalizacji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

baner poziomy technologie wod-kan webinarium 23 maja [06.05-23.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024