15 maja 2008 roku w Rynie odbędzie się IX Samorządowe Forum Ekologiczne p.t. „Wspólne dziedzictwo przyrodnicze – Europejska Sieć Natura 2000”.

Oprócz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wojewody i reprezentantów Ministerstwa Ochrony Środowiska przybędą goście z Niemiec, Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i oczywiście Komisji Europejskiej.

– Jak ważna jest ochrona środowiska i konsultacje społeczne w tych sprawach przekonaliśmy się na własnej skórze parę dni temu, kiedy zostaliśmy zmuszeni zawiesić konkursy w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia Mazury 2007-2013 – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Chodzi tu o wszystkie inwestycje strukturalne w całym kraju, realizowane ze wszystkich programów unijnych. Musimy szybko dogonić europejskie prawo, jak najszybciej ogłaszać i przeprowadzać konkursy i realizować inwestycje. Czekają na to wszyscy potencjalni beneficjenci – samorządy, przedsiębiorcy, instytucje. Chcemy się jak najwięcej dowiedzieć, czego dokładnie oczekuje od nas Komisja Europejska, a także dowiedzieć się, jak kraje europejskie poradziły sobie ze znalezieniem równowagi między rozwojem gospodarczym i inwestycjami infrastrukturalnymi a ochroną środowiska.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj