Wczoraj w Singapurze rozpoczął się V Międzynarodowy Tydzień Wody 2012, w tym roku pod hasłem “Rozwiązania wodne dla zrównoważonych i przyjaznych miast”.

W obliczu coraz większej urbanizacji świata i postępujących zmian klimatu naukowcy, eksperci i ministrowie z całego świata będą poszukiwać najlepszych rozwiązań gospodarowania wodą umożliwiający  dalszy zrównoważony rozwój miast.  Konferencja jest ważną międzynarodową platformą wymiany informacji i doświadczeń odnoszących do najistotniejszych problemów związanych z wodą. Program wydarzenia obejmuje: posiedzenie liderów wodnych (Water Leaders Summit), konferencję wodną (Water Convention), fora przemysłowe poświęcone gospodarce wodnej (Business Forums) i wystawę osiągnięć technicznych i nowych technologii (Water Expo). Dyskusja na posiedzeniu liderów wodnych, z udziałem ministra Gawłowskiego, obejmowała będzie między innymi dyskusję nad sposobami gospodarowania zasobami wodnymi w zmieniających się warunkach klimatycznych i problemach miast z zaopatrzeniem w wodę.

Na zaproszenie ministra ochrony środowiska i gospodarki wodnej Singapuru Viviana Balakrishnana w Singapurskim Międzynarodowym Tygodniu Wodnym będzie uczestniczył Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Ministrowi Gawłowskiemu towarzyszy prof. Marek Gromiec, członek Krajowej Rady Gospodarki Wodnej i Władysław Majka, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji: www.siww.com.sg


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj