Do 15 lipca trwa nabór zgłoszeń do konkursu „Miejsce z klimatem”, organizowanego w ramach Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE). Do tej pory wśród obiektów zgłoszonych z całej Polski prym wiodą użytkownicy paneli słonecznych.

Konkurs „Miejsce z klimatem” adresowany jest do właścicieli obiektów turystycznych i agroturystycznych na terenach wiejskich i pozamiejskich, w których wykorzystywane są efektywne źródła energii. Wszystkie gospodarstwa, które zostaną zgłoszone do konkursu i spełnią kryteria określone regulaminem, otrzymają certyfikat „Miejsca z klimatem” potwierdzający, że dane gospodarstwo promuje nowoczesne źródła energii na terenach wiejskich i podmiejskich, a dzięki temu jest miejscem przyjaznym środowisku.

– W dobie zwiększającej się troski o środowisko naturalne wydaje się zrozumiałe, że również  turyści przywiązują  coraz większą wagę do ekologicznego trybu życia – mówi Wojciech Waglowski, rzecznik FREE. – Nasz certyfikat może okazać się dodatkowym atutem, wpływającym na decyzję o wyborze danego miejsca przez potencjalnych gości. Zależy nam na tym, aby wyróżnić te miejsca, w których dba się zarówno o gości, jak i o środowisko naturalne.

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, jury konkursu, złożone  z ekspertów w dziedzinie  efektywnych źródeł energii i agroturystyki, wybierze najbardziej efektywne gospodarstwa (agro)turystyczne w Polsce.  Laureaci I, II i III miejsca otrzymają w nagrodę parasole grzewcze. Ponadto będzie można wygrać grille gazowe – przewidziane one zostały bowiem jako oddzielna nagroda za wykorzystywanie gazu LPG oraz jako Nagroda Publiczności (o której w specjalnym głosowaniu zadecydują internauci).

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać za pomocą formularza na stronie www.forumfree.pl/konkurs do 15 lipca br. Swoje propozycje obiektów, które powinny się znaleźć w konkursie, mogą podawać również internauci, kontaktując się bezpośrednio z organizatorami. Wszelkie dodatkowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie konkursu.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj