1 / 5

Dwa nielegalne magazyny płynnych odpadów chemicznych znaleziono w gminach Prażmów i Konstancin-Jeziorna w pobliżu Warszawy. Koszty utylizacji mają ponieść właściciele nieruchomości. Policja ostrzega przez nieuczciwymi najemcami.

Przy okazji innej sprawy policjanci z Konstancina-Jeziorny w miejscowości Habdzin znaleźli magazyn odpadów chemicznych. Na terenie działki składowane jest 87 pojemników z chemikaliami o pojemności 200 i 1000-litrów.

Kilka dni przed tym odkryciem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna weszli na teren gospodarstwa pod Prażmowem. Jak wynika z policyjnych ustaleń, zwieziono tam 2 tys. beczek, każda z zawartością ok. 1000 litrów nieznanej substancji.

– Telefon do „przedsiębiorcy” który wynajął gospodarstwo milczy. W obu miejscach współpracujemy z wojewódzkim inspektoratem ochrony środowiska. Pobrane zostały próbki ujawnionych substancji do badań. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piasecznie ustalają skąd i przez kogo odpady trafiły w te miejsca – informuje nadkomisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Policjanci powiadomili straż pożarną i wojewódzki inspektorat ochrony środowiska. Sprawa nadzorowana jest przez prokuraturę rejonową.

Policjanci proszą o pomoc osoby posiadające wiedzę w tej sprawie. Apelują do mieszkańców, by, wynajmując pomieszczenia gospodarcze lub działkę, zapoznali się z dokumentacją dotyczącą działalności gospodarczej najemcy oraz poznali cel i przeznaczenie wynajmu.

Ostrzegają właścicieli działek, hal i pomieszczeń gospodarczych przed nieuczciwymi najemcami. Chemikalia znalezione w tych dwóch podwarszawskich gminach to miliony litrów. Koszty ich utylizacji mogą ponieść teraz właściciele nieruchomości.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj