Policjanci z sekcji kryminalnej z Konina i komisariatu Policji w Kazimierzu Biskupim zatrzymali dwóch braci w wieku 20 i 26 lat, podejrzanych o kradzież kratek ściekowych. Jak ustalili śledczy, działali oni w Koninie i okolicznych miejscowościach.

Policjanci z komisariatu Policji w Kazimierzu Biskupim, zatrzymali osobowego forda, którym poruszali się dwaj bracia. Miejscowi stróże prawa wiedzieli, że mężczyźni jadący tym pojazdem mogą przewozić złom pochodzący z przestępstwa. W kontrolowanym aucie łupu jednak nie było. Puste skrzynie w bagażniku potwierdzały, że złom był niedawno w nich przewożony. Znaleziono również fakturę świadczącą o jego sprzedaży.

Wstępne ustalenia śledczych potwierdzały, że bracia ukradli elementy żeliwne, które sprzedali na jednym z okolicznych skupów złomu. Tam też mundurowi znaleźli blisko 360 kg metalu. Do kradzieży doszło poprzedniej nocy. Z deptaka usytuowanego wokół jeziorka przy ul. Paderewskiego w Koninie zatrzymani wyjęli 9 prostokątnych kratek ściekowych (o ciężarze ok. 40 kg jedna). Łup wywieźli swoim autem, rozbili na kawałki i sprzedali w punkcie skupie złomu.

Mężczyźni zostali zatrzymani. W toku dalszej pracy kryminalni z Konina, odkryli, że dwaj mężczyźni odpowiedzialni są za kilkadziesiąt innych kradzieży złomu. W trakcie przeprowadzonej wizji lokalnej zatrzymani sami wskazali miejsca, z których ukradli łącznie 26 kratek ściekowych.

Jak się okazało, łupem mężczyzn w ciągu ostatnich dwóch lat padły też klocki hamulcowe i zaczepy wagonowe, przewody elektryczne, żeliwne obciążniki.

źródło, fot.: policja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj