Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Minister klimatu: w najbliższych dniach złożymy skargę do TSUE ws. odpadów z Niemiec

Minister klimatu: w najbliższych dniach złożymy skargę do TSUE ws. odpadów z Niemiec
MŁ/PAP
28.06.2023, o godz. 19:50
czas czytania: około 2 minut
0

W najbliższych dniach złożymy skargę do TSUE ws. odpadów, które trafiły do Polski z Niemiec - poinformowała w środę w TVP1 minister klimatu Anna Moskwa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

W drugiej połowie maja wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zapowiedział przygotowanie i złożenie wniosku do TSUE ze skargą na Niemcy, która będzie dotyczyć uchylania się Niemiec od uprzątnięcia 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski.

Moskwa: “Nie ma wątpliwości, że są składowiska w Polsce, które należą do Niemców”

“Wydaliśmy dwa postępowania w polskich sądach, Niemcy są w trakcie odbierania swoich śmieci, ale mamy też sprawy, gdzie nie możemy się porozumieć w żaden sposób” – mówiła w środę minister Moskwa.

“Strona niemiecka nie przyjmuje żadnych argumentów. Kiedy rozmawiam z niemiecką minister, informuje mnie, że są to kompetencje landowe. Nie pozostaje nam nic innego, jak pójść do TSUE. Przygotowujemy skargę łącznie na wszystkie niezałatwione tematy ze środowiskowymi, ekologicznymi Niemcami, tak by wymusić odpowiedzialność, bo nie ma żadnych wątpliwości, że są składowiska w Polsce, które należą do Niemców” – stwierdziła minister klimatu. Dodała, że są to składowiska sprzed wprowadzenia systemu SENT.

Komunikat MKiŚ: wiceminister Jacek Ozdoba – oczekujemy natychmiastowego działania Niemiec w sprawie odebrania odpadów, które nielegalnie trafiły do Polski

Chodzi o teleinformatyczny system monitorowania przewozu towarów wrażliwych utworzony przez Krajową Administrację Skarbową. Od lutego 2022 r. objęto nim transgraniczny przewóz odpadów.

Kiedy zostanie złożona skarga?

Pytana, kiedy skarga zostanie złożona, minister Moskwa przekazała, że “na pewno w najbliższych dniach”. “Pracujemy z ministrem (ds. europejskich Szymonem Szynkowskim – PAP) vel Sękiem, który wszystkie te postępowania z nami prowadzi.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024