Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak zdymisjonowany

Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak zdymisjonowany
PAP/jw
08.04.2022, o godz. 10:23
czas czytania: około 1 minuty
0

Z dniem 7 kwietnia br. Piotr Nowak przestał pełnić funkcję ministra rozwoju i technologii - podał w czwartek resort. Dwa tygodnie temu premier Mateusz Morawiecki poinformował o zdymisjonowaniu Nowaka.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaznaczyło w komunikacie, że od 26 października 2021 r., czyli odkąd Nowak kierował resortem, trwały prace nad prawie 60 projektami inicjatyw legislacyjnych, które minister procedował lub zainicjował. Część z nich przeszła ścieżkę legislacyjną i weszła w życie. Są wśród nich projekty mające na celu wsparcie rozwoju MŚP, wzmacnianie innowacyjnej i zielonej gospodarki, budownictwa, mieszkalnictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego – wskazano.

Najważniejsze projekty

Wśród ważniejszych projektów wymieniono m.in. nowelizację ustawy antyzatorowej, dalsze prace nad projektem ustawy o fundacji rodzinnej, przepisy umożliwiające obywatelom Ukrainy zakładanie działalności gospodarczej na takiej zasadzie jak obywatelom RP, projekt ustawy o bonie mieszkaniowym oraz ustawę o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym.

Decyzja o dymisji

24 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej, że podjął decyzję o dymisji Piotra Nowaka i przekazał wniosek o jej przyjęcie do prezydenta Andrzeja Dudy. Wyjaśnił, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z ministrem Nowakiem.

Piotr Nowak pełnił funkcję ministra rozwoju i technologii od października 2021 r. W latach 2015-2020 był wiceministrem finansów, a od stycznia 2021 doradcą szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie oraz wicedyrektorem Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych MFW.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024