Ministerstwo Środowiska zakazuje wstępu do lasów państwowych

Ministerstwo Środowiska zakazuje wstępu do lasów państwowych
PAP
03.04.2020, o godz. 16:52
czas czytania: około 2 minut
3

W związku ze stanem epidemii od 3 do 11 kwietnia Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformował w piątek w komunikacie resort środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

“W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” – przekazał w komunikacie resort.

Ministerstwo tłumaczy, że decyzja wynika z faktu, że wiele osób mimo zagrożenia epidemią gromadziło się na terenach zarządzanych przez LP.

“Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe” – podkreślono.

Dlatego, zgodnie ze specustawą dotyczącą COVID-19, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia włącznie.

Dodano, że zakaz wstępu będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych.

“W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – zaapelowało ministerstwo.

W Polsce jest 9,3 mln ha lasów, z czego 7,2 mln ha znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych.

W kraju funkcjonują też 23 parki narodowe, które zajmują 1 proc. powierzchni Polski. Najstarszym parkiem jest Białowieski Park Narodowy, a najmłodszym Park Narodowy “Ujście Warty”. Tereny wszystkich parków są wpisane w unijną sieć Natura 2000.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (3)


skrzaty

Komentarz #50478 dodany 2020-04-03 17:47:53

Genialne rozwiązanie. Każdy przecież wie, że lasy i parki narodowe są wylęgarnią wirusów, zarazków i bakterii. Dziękujemy PiS!


Darwin

Komentarz #50739 dodany 2020-04-04 20:24:33

No i bardzo dobrze. Teraz w lesie jest cisza bez crossow, quadow i podobnej choloty


Komentarz #50997 dodany 2020-04-05 21:10:34

Dziki, w końcu trochę spokoju chyba zapomnieli o ASF

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024