26 stycznia odbędzie się pokaz „papierowej” mody. Organizatorem projektu jest krakowska Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

W sali widowiskowej Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zaprezentowanych zostanie około 300 prac studentów pierwszego i drugiego roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Studenci pierwszego roku do produkcji strojów wykorzystają nieaktualne zaproszenia oraz kartki ze starych folderów. Studentów drugiego roku czeka natomiast zmierzenie się z bannerami reklamowymi i przetworzenie ich do celów modowych. Pokaz tych niekonwencjonalnych strojów zobaczy licząca ponad tysiąc osób publiczność. Całość uzupełniać będzie profesjonalna oprawa muzyczna oraz choreograficzna. Pokaz ma za zadanie nie tylko promowanie prac studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru ale także upowszechnianie mody na ekologię oraz kreatywność w powtórnym wykorzystywaniu surowców. Wydarzenie ma również udowodnić, że ekologia to nie tylko siermiężne sztywne materiały, ale dziedzina, w której jest mnóstwo miejsca na własną inwencję i twórczość.

Ecofashion to obecnie najsilniejsza i niezmienna od kilku sezonów tendencja w modzie światowej. Już po raz drugi partnerem imprezy jest Polski System Recyklingu- Organizacja Odzysku S.A. W tym roku pokaz papierowej mody zyskał rangę międzynarodową, ponieważ imprezę wspiera Goethe Instytut, a samo wydarzenie będzie częścią promocji europejskiego konkursu dla młodych projektantów.

źródło: zielonapolska.info.pl

Czytaj więcej

Skomentuj