Ecofashion to obecnie najsilniejsza i niezmienna od kilku sezonów tendencja w modzie światowej. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru modę na ekologię promuje już od 10 lat.

26 stycznia odbędzie się kolejny pokaz z serii pokazów papierowych. W tym roku, po raz drugi, partnerem imprezy jest firma Polski System Recyklingu – Organizacja Odzysku S.A. Po raz pierwszy jednak pokaz recyklingowy zyskuje rangę międzynarodową, ponieważ partnerem SAPU został Goethe Institut, a pokaz częścią promocji europejskiego konkursu dla młodych projektantów.

W sali widowiskowej Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zaprezentowanych zostanie około 300 prac studentów pierwszego i drugiego roku SAPU. Pierwszaki do produkcji spektakularnych strojów wykorzystają nieaktualne już zaproszenia oraz kartki ze starych folderów. Studentów drugiego roku czeka natomiast zmierzenie się z banerami reklamowymi i przetworzenie ich do celów modowych.

Pokaz ma za zadanie nie tylko promocję prac studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru ale także promowanie mody na ekologię oraz kreatywność w powtórnym wykorzystywaniu surowców. Ma pokazać, że ekologia to nie tylko siermiężne sztywne materiały, ale dziedzina, w której jest mnóstwo miejsca na własną inwencję i twórczość.

źródło: interia.pl

Czytaj więcej

Skomentuj