Na nowe wymienione zostały wszystkie nawierzchnie: asfaltowe, z płyt chodnikowych i kostki granitowej. Dodatkowo powstało również ok. 1,5 km nowych alejek, co oznacza, że zalegalizowane zostały dotychczas wydeptane w trawnikach ścieżki, wygodne dla korzystających z parku. Nawierzchnię zyskał przedept prowadzący od pubu Merlin do ul. Żwirki i Wigury, tym samym wydłużona jest ścieżka, która biegła wcześniej tylko do pubu. Usankcjonowany został także przedept wiodący przez polanę najbliższą ul. Żwirki i Wigury. Nawierzchnie te wykonano z materiału Hanse Grant, jako najlepiej komponującego się z naturalnością trawiastych polan. Natomiast trzeci przedept, który prowadzi od skrzyżowania ul. Batorego z ul. Rostafińskich, swego rodzaju dzikie wejście do parku, ma nawierzchnię z asfaltu i połączony został z istniejącą ścieżką asfaltową. Wyremontowane zostały także schody oraz murek oporowy przy stawie. W jego okolicy ustawiono 25 nowych ławek. Ponadto odnowiona została nawierzchnia promenady.
Remontowi podlegały także murki na skrzyżowaniach z promenadą i te zabezpieczające park przed dewastacją przez zmotoryzowanych. Od strony parku murki osłonięte są trawą i roślinami, dzięki czemu wkomponowały się w przestrzeń, a jednocześnie skutecznie zagradzają wjazd do parku.
Modernizacja trwała trzy miesiące, a jej koszt to 4,5 mln zł. Wykonawca prac, wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma Delta SA, daje 3-letnią gwarancję na przeprowadzone prace.
W lipcu ub. roku Zarząd Oczyszczania Miasta oddał po remoncie śródmiejską część Pola Mokotowskiego. Odnowiono wówczas 7 km parkowych alejek oraz zmodernizowano wodotrysk wraz z okolicą. Ponadto rozbudowany został system wodociągowy, który umożliwia sieciowe nawadnianie roślinności w okresie letnim. Ten remont kosztował 4,6 mln zł.
W przyszłości planowany jest ostatni, trzeci etap remontu drugiej części ochockiego fragmentu Pola Mokotowskiego. Obejmie on nawierzchnie oraz m.in. budowę letniej sieci nawadniającej.
źródło: ZOM w Warszawie
Komentarze (0)