W miniony weekend w Łodzi odbyły się III Łódzkie Dni Recyklingu. Przez trzy dni organizatorzy promowali „modę na recykling”.

Celem trwającej od 18 do 20 kwietnia imprezy było przybliżenie mieszkańcom Łodzi procesu przetwarzania odpadów i możliwości wykorzystania surowców wtórnych w życiu codziennym.

Podczas pierwszego festiwalowego dnia zaprezentowano prace artystów, którzy tworzą niecodzienne rzeźby z materiałów, takich jak szkło, aluminium czy papier. Pokazano również papierowe latawce i ekologiczne torby.

W drugim dniu festiwalu swoje pomysły w trzech kategoriach konkursowych zaprezentowali studenci łódzkich szkół artystycznych. Odbyły się pokazy kreacji (suknia z kapturem wykonana z pasów dociskowych, gorset wykonany z zapałek, suknia wykonana z etykiet od piwa), przedmiotów użytkowych i toreb wykonanych z surowców wtórnych. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach uhonorował wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

III Łódzkie Dni Recyklingu zostały zorganizowane przez Urząd Miasta Łodzi, Agencję SBS Public Relations we współpracy z Galerią Łódzką, firmami REMONDIS oraz TOMRA ORWAK.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj