Od listopada w Sulęcinie działa system monitorujący, który ma zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo.

Jest to system otwarty, a więc istnieje możliwość instalacji dodatkowych punktów kamerowych. Realizacja kolejnych etapów monitoringu nie będzie się wiązała z koniecznością rozbudowy Centrum Nadzoru zlokalizowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Pierwszy etap budowy systemu monitorującego obejmował instalację trzech kamer. Dwie z nich są zintegrowane na głowicach szybkoobrotowych z możliwością dokonywania zbliżeń. Trzecia kamera to kamera stacjonarna. Wszystkie kamery są wysoką rozdzielcze z przetwornikami dzień-noc.

Na obecnym etapie monitoringiem objęte są: Pl. Czarnieckiego, ul. Kościuszki, ul. J. Kilińskiego, ul. E. Plater, ul. Poznańska, Rondo M. Włodarczaka, ul. Kościuszki, nowopowstała ul. Kupiecka, ul. Dodka, ul. Jana Pawła II, przystanek PKS. Punkty kamerowe połączone są drogą radiową z Centrum Nadzoru Monitoringu. Połączenie radiowe jest realizowane z wykorzystaniem urządzeń pracujących w wolnym od opłat paśmie. Całość inwestycji to koszt ok. 100 tys. zł. Projekt monitoringu powstał przy współpracy z policją.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj