1 / 4

O nowym wyglądzie maszyn do selektywnej zbiórki odpadów w Warszawie (tzw. recyklomatów) zdecydują mieszkańcy. Internetowe głosowanie trwa do 19 grudnia.

Zielone, żółte, niebieskie, a może z widokiem na Wisłę? Na stronie um.warszawa.pl/nowerecyklomaty warszawianki i warszawiacy mogą wybrać jedną z czterech propozycji recyklomatów. Urządzenia ze zwycięska grafiką pojawią się na ulicach miasta na początku 2020 r.

Warszawski urząd miasta, po uruchomieniu recyklomatów w 2019 r., zdecydował się wprowadzić zmiany w systemie. Nowe automaty pojawią się w 2020 r. i będą pochodzić od innego producenta.

Do wyboru w głosowaniu internetowym są cztery wersje nowego wyglądu recyklomatów: żółta, zielona, niebieska oraz z panoramą Warszawy. Aby zagłosować, wystarczy zaznaczyć wybrany wariant i kliknąć przycisk “oddaj głos”. W ankiecie może wziąć udział każdy internauta.

Podczas pilotażu mieszkańcy oddali do automatów ponad 70 tys. butelek plastikowych, 16 tys. szklanych i prawie 27 tys. puszek. W zamian otrzymywali zniżki na kawę, bilety do kina czy teatru.

Od momentu uruchomienia maszyn zgłaszano wiele pomysłów, opinii oraz uwag do pierwszych wersji recyklomatów zainstalowanych w stolicy. Na tej podstawie podjęto decyzję o zmianie producenta automatów. Nowe maszyny mają działać szybciej i mniej awaryjnie.

Czytaj więcej

Skomentuj