– Przed nami jeszcze wiele pracy, jednak mogę zapewnić, że prace nad odpowiednim zapleczem logistyczno-infrastrukturalnym zmierzają we właściwym kierunku – zapewnił minister środowiska Henryk Kowalczyk

Minister Henryk Kowalczyk odwiedził we wtorek Katowice, aby ocenić przygotowanie do tegorocznego szczytu klimatycznego COP24. W trakcie wizyty minister spotkał się z władzami Katowic, przedstawicielami operatora odpowiedzialnego za organizację COP24 oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Kowalczyk podkreślił, że COP24 to wielkie wyzwanie pod względem logistycznym. – Bardzo się cieszę, że osoby odpowiedzialne za organizację szczytu posiadają duże doświadczenie w organizowaniu wydarzeń na międzynarodową skalę – mówił Kowalczyk.

Szef resortu środowiska wspomniał również o kwestiach bezpieczeństwa podczas szczytu.
– W grudniu Katowice odwiedzi 30 tys. delegatów, w tym wiele głów państw z całego świata. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom to ogromne wyzwanie. Jestem jednak przekonany, że sprostamy wyznaczonym zadaniom – podkreślił minister.

COP24, czyli 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach. W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu.

W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

Konferencję COP24 zorganizują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Czytaj więcej

Skomentuj