Reklama

envicon 2023 ad1a

MŚ: przygotowania do COP24 idą w dobrym kierunku

MŚ: przygotowania do COP24 idą w dobrym kierunku
jwo/PAP
20.09.2018, o godz. 9:01
czas czytania: około 2 minut
0

- Przed nami jeszcze wiele pracy, jednak mogę zapewnić, że prace nad odpowiednim zapleczem logistyczno-infrastrukturalnym zmierzają we właściwym kierunku - zapewnił minister środowiska Henryk Kowalczyk

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Minister Henryk Kowalczyk odwiedził we wtorek Katowice, aby ocenić przygotowanie do tegorocznego szczytu klimatycznego COP24. W trakcie wizyty minister spotkał się z władzami Katowic, przedstawicielami operatora odpowiedzialnego za organizację COP24 oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Kowalczyk podkreślił, że COP24 to wielkie wyzwanie pod względem logistycznym. – Bardzo się cieszę, że osoby odpowiedzialne za organizację szczytu posiadają duże doświadczenie w organizowaniu wydarzeń na międzynarodową skalę – mówił Kowalczyk.

Szef resortu środowiska wspomniał również o kwestiach bezpieczeństwa podczas szczytu.
– W grudniu Katowice odwiedzi 30 tys. delegatów, w tym wiele głów państw z całego świata. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom to ogromne wyzwanie. Jestem jednak przekonany, że sprostamy wyznaczonym zadaniom – podkreślił minister.

COP24, czyli 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach. W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu.

W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

Konferencję COP24 zorganizują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2023