Reklama

envicon 2023 ad1a

MZO w Lesznie skończyło 25 lat

MZO w Lesznie skończyło 25 lat
jwo
22.06.2017, o godz. 9:48
czas czytania: około 2 minut
0

Zatrudniający ponad 250 osób Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie działa już od 25 lat - z tej okazji spółka świętowała swój jubileusz.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Udziałowcami Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie jest jest 20 gmin. Obecnie zatrudnia 255 osób, które pracują w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, Stacjach Przeładunkowych Odpadów Komunalnych w Rawiczu i Goli, Kompostowni Odpadów Zielonych w Koszanowie czy Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Do zadań pracowników należy m.in. obsługa śmieciarek (co ciekawe, również tych rowerowych) czy praca biurowa.

Uroczystość z okazji 25-lecia MZO w Lesznie odbyła się w na Ranczu Radosław, gdzie głównymi gośćmi byli pracownicy. Życzenia załodze kolejno złożyli przedstawiciele władz gmin obsługiwanych przez leszczyński zakład.

Prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie Dawid Tomczak podkreślił, że spółka korzysta obecnie z bardzo nowoczesnych technologicznie maszyn, urządzeń i pojazdów, co przy sprawnej organizacji pracy pozwala uzyskiwać dużą sprawność w realizacji zadań.

Warto jednak pamiętać, że jeszcze niedawno w Trzebani śmieci składowano na hałdzie, nie przejmowano się segregacją, a biuro składowiska mieściło się w ciasnym baraku.

– Kilkanaście lat temu kilku odważnych ludzi podjęło decyzję, aby cywilizować gospodarkę odpadami nie tylko w Lesznie, ale w całym regionie leszczyńskim – podkreślił wiceprezydent Leszna Adam Mytych.

Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie w 2002 roku został przekształcony w spółkę Miasta Leszna. Dwa lata później udziałowcami stały się inne gminy. W 2005 roku rozpoczęto realizację budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani oraz zlikwidowania 13 tradycyjnych wysypisk śmieci na terenie gmin objętych projektem. Kolejnym wyzwaniem, jak mówią władze spółki, było wprowadzenie w 2013 r. systemu segregacji odpadów.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023