Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Na rewitalizację stawu w Białymstoku wydano 1,8 mln zł

Na rewitalizację stawu w Białymstoku wydano 1,8 mln zł
Barbara Krawczyk
16.09.2020, o godz. 9:14
czas czytania: około 1 minuty
0

Zakończono prace związane z przebudową i odnowieniem stawu, zlokalizowanego blisko centrum Białegostoku. To projekt z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Realizacja projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego umożliwiła stworzenie ciekawego miejsca do wypoczynku i rekreacji. – Dzięki temu na mapie naszego miasta pojawił się kolejny piękny, zielony teren, z którego białostoczanie będą zapewne chętnie korzystać o każdej porze roku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Powierzchnia stawu po przebudowie wynosi 9 600 m kw., pojemność całkowita po pogłębieniu wynosi 16 128 m kw., a średnia głębokość to 1,2 m, z kolei głębokość maksymalna to 2,5 m. Zbiornik został pogłębiony na całej powierzchni, oczyszczono też dno stawu wywożąc namuł, przebudowano urządzenia wodne i zainstalowano dwie platformy w postaci wysp pływających z funkcją oczyszczania wody.

Wśród dodatkowych atrakcji przy stawie pojawiło się pięć pomostów dla wędkarzy, stylowa kładka z poręczami, specjalna palisada oraz ścieżka spacerowa. Obok zbiornika wybudowano wieżę dla nietoperzy i jerzyków, a na pobliskich drzewach zainstalowano budki dla ptaków, domki dla wiewiórek i domki dla jeży.

Wokół stawu zainstalowano lampy fotowoltaiczne, ławki i kosze na śmieci. Dodatkowo zachowano istniejące drzewostany, w planach są też kolejne nasadzenia drzew (platany i wierzby) i krzewów (derenie, róże, budleje Dawida, hortensje bukietowe). Będzie także rabata, na której zostanie posadzonych 160 bylin.

Obecnie teren nie jest udostępniony dla mieszkańców, ponieważ trzeba wykonać nasadzenia i zarybienie stawu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024