1 / 5

Dąbrowskie Wodociągi kontynuują akcję „Piję wodę z kranu” i równocześnie ratują mieszkańców Dąbrowy Górniczej przed skutkami upałów, niwelując uciążliwości związane ze spędzaniem lata w mieście.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej przygotowano 3 stanowiska z dystrybutorami wody oraz 3 kurtyny wodne. Woda, którą chłodzą się mieszkańcy pochodzi oczywiście z wodociągów.

Co ciekawe, na stoiskach dystrybutorami można częstować się zarówno wodą niegazowaną, jak i z bąbelkami  – To ta sama woda, która płynie w kranach mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dąbrowską wodą można się nie tylko ochłodzić w upalny dzień, ale także pić ją bezpośrednio z kranu, ponieważ jest bardzo dobrej jakości. Jest zdrowa: pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Jest też bezpieczna: każdego miesiąca wykonujemy ok. 1300 badań jej jakości – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Mieszkańcy mogą liczyć na te udogodnienia w każdy dzień lata, kiedy temperatura powietrza przekracza 20°C. Darmową i orzeźwiającą wodę można otrzymać na stoiskach Dąbrowskich Wodociągów zlokalizowanych przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria 3 oraz w centrum miasta: na Placu Wolności, przy Pałacu Kultury Zagłębia oraz przy wejściu do Parku Hallera.

Przy dwóch ostatnich lokalizacjach oraz na Placu Bema stoją także kurtyny wodne, swoim wyglądem przypominające bramę, do której możemy wejść po wodną dawkę orzeźwienia. – Wybrane przez nas lokalizacje to miejsca tłumnie odwiedzane przez dąbrowian. Zarówno stoiska z dystrybutorami z dąbrowską wodą, jak i kurtyny wodne przydadzą się przy przystankach autobusowych, gdzie promienie słońca są szczególnie uciążliwe. Nic więc dziwnego, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem – tłumaczy Andrzej Malinowski.

Instalacja dystrybutorów i kurtyn wodnych to kontynuacja akcji „Piję wodę z kranu”, którą w kwietniu rozpoczęły Dąbrowskie Wodociągi. Wówczas,  po raz pierwszy w historii Dąbrowskiego Półmaratonu,  a być może i po raz pierwszy w tego typu zawodach, zamiast wody butelkowanej zawodnicy otrzymali  wodę prosto z kranu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj