300 hektarów terenów zielonych w Szczecinie zostanie objętych akcją odkomarzania. Parki, skwery, cmentarz centralny już od czwartku pokryją się delikatną mgłą, którą będą rozpylać pracownicy specjalistycznych firm. Zwalczanie komarów potrwa do 9 czerwca.
Jak informują służby prasowe Urzędu Miasta w Szczecinie, akcja będzie przeprowadzana rano i wieczorem, o ile nie będzie padał deszcz i nie będzie sinego wiatru.
Bitwa z komarami toczyć się będzie głównie w miejscach najbardziej uczęszczanych przez mieszkańców miasta. Staną tam tzw. zamgławiacze, specjalne urządzenia, które rozbijają wodę ze środkiem owadobójczym na bardzo drobne cząsteczki. Stężenie środków chemicznych w zamgławiaczach jest na tyle niewielkie, że nie szkodzi ludziom i zwierzętom.
Szczecin jest jednym z nielicznych miast wojewódzkich w Polsce, który odkomarza swoje tereny. Odkomarzanie w mieście przeprowadzane jest już od 1994 r. i odbywa się dwukrotnie w ciągu sezonu wylęgania tych owadów. Koszt walki z komarami w Szczecinie to ok. 25 tys. zł.
W tym roku odkomarzanie będzie przeprowadzone także w Lublinie i częściowo we Wrocławiu. Bydgoszcz będzie natomiast walczyć z meszkami.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj