Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki to inicjatywa, której celem jest uhonorowanie osiągnięć osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz propagujących postawy promujące ochronę środowiska.
Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach:
– dla osób aktywnie działających na rzecz zrównoważonego rozwoju, które rozpowszechniają i wdrażają przedsięwzięcia zmierzające do ochrony środowiska (samorządowców, przedsiębiorców, naukowców, przedstawicieli POE)
– dla dziennikarzy, publicystów i zespołów redakcyjnych (co trzy lata), promujących postawy ekologiczne, których publikacje w znacznym stopniu przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska.
– Przybywa wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, z gospodarką przestrzenną. Wciąż panuje przekonanie, że prywatnemu właścicielowi więcej wolno, nawet jeśli to szkodzi środowisku. Polacy bardzo dobrze potrafią się wypowiedzieć po stronie wilków, łosi, Rospudy. Zjawiska wymagające większej wyobraźni, jak choćby zmiany klimatu, traktowane są jak spisek wstrętnego Zachodu, który chce zniszczyć nasze górnictwo węglowe – mówił Adam Wajrak odbierając nagrodę. – Zmiany klimatyczne to dziś największe wyzwanie. Stworzył nas klimat i klimat może nas rozgnieść.
Nagrody wręczono w Poznaniu podczas podczas uroczystej Gali ENVICON 2014.
Komentarze (0)