Mira Stanisławska-Meysztowicz została laureatką Nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki. Nagrodę wręczono w poniedziałek w Poznaniu podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

Praca u podstaw była zawsze cenioną ideą. Wymaga ona dużego poświęcenia swojego czasu, a często i osobistych marzeń. Doceniając właśnie takich ludzi, pełnych pasji, traktujących swoją pracę jako misję, została ustanowiona Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki

To już jedenasta edycja Nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska. W tym roku spośród  samorządowców, przedsiębiorców oraz naukowców, którzy działają na rzecz zrównoważonego rozwoju Kapituła wybrała jednego laureata.

Eko lokator Toruń

Mira Stanisławska-Meysztowicz jest założycielką jednej z największych polskich fundacji ekologicznych o nazwie „Nasza Ziemia”. W 2001 roku, za swoją działalność na polu publicznej edukacji ekologicznej, została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 polskie dzieci uhonorowały ją Orderem Uśmiechu. Otrzymała również tytuł człowieka roku polskiej ekologii w konkursie organizowanym przez organizacje społeczne i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na co dzień współpracuje z 20 pracownikami fundacji, którzy pomagają koordynować pracę blisko 2 milionów wolontariuszy.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj