2 tys. pracowników w gotowości oraz pokaźny budżet tak wygladają przygotowania do Akcji Zima w warszawskim Zarządzie Oczyszczania Miasta.

W sezonie zimowym 2006/07 wprowadzone zostały korzystne dla mieszkańców stolicy zmiany w zakresie oczyszczania miasta. Najbliższej zimy śnieg sprzątany będzie z niemal o 25% większego terenu niż to miało miejsce podczas ubiegłorocznej zimy. W sezonie 2005/06 zimowym ręcznym oczyszczaniem objęte było 800 tys. m2 , w bieżącym jest to ponad milion metrów kwadratowych. Istotną zmianą jest także wprowadzenie na ten sezon zimowy systematycznego oczyszczania ok.24 tys. miejsc płatnego niestrzeżonego parkowania SPPN, z których podczas zeszłej zimy śnieg usuwany był tylko w przypadku dużych i długotrwałych opadów.

Do zimowego oczyszczania mechanicznego ulic przygotowane są 173 solarki i 308 pługów. Jednostki te podejmują działania na polecenie Zarządu Oczyszczania Miasta. Zadania te realizują 3 firmy wyłonione w przetargu nieograniczonym, które na bazach zgromadziły ok. 24 tys. ton środków chemicznych.  W budżecie ZOM na te cel zarezerwowano 82,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj