Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Nawóz z gliwickich bioodpadów trafia do sprzedaży

Nawóz z gliwickich bioodpadów trafia do sprzedaży
jw
13.09.2023, o godz. 11:44
czas czytania: około 2 minut
0

Miejska spółka Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów rozpocznie 18 września sprzedaż polepszacza glebowego wytworzonego z gliwickich bioodpadów. Produkt użyźniający ziemię pod nazwą Vita Granum Gliwice – Gliwickie Ziarenko Życia powstaje w zmodernizowanej, nowoczesnej gliwickiej kompostowni. Będą go mogli nabywać wszyscy zainteresowani, m.in. mieszkańcy, miłośnicy ogrodnictwa i firmy zajmujące się zielenią.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Rosnące ceny nawozów sprawiają, że użyźnienie gruntu pod uprawy może okazać się kosztowne, a – jak informuje PZO – miejski polepszacz glebowy pod nazwą Vita Granum Gliwice – Gliwickie Ziarenko Życia będzie sprzedawany w korzystnej cenie. Może być stosowany do upraw polowych, rekultywacji gruntów rolnych oraz na użytkach zielonych i trawnikach, a także w uprawie roślin ozdobnych. Wzbogaca ziemię uprawną w substancje organiczne oraz składniki odżywcze, głównie azot i potas – w jednej tonie środka znajduje się co najmniej 3 kg azotu, 1 kg potasu oraz 156 kg substancji organicznej.

Nawóz z bioodpadów

Vita Granum powstaje w gruntownie zmodernizowanej kompostowni PZO z bioodpadów odbieranych w Gliwicach – m.in. z gałęzi, trawy, liści dostarczanych przez mieszkańców do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz odpadów zielonych pochodzących z pielęgnacji miejskich terenów.

Produkt przeszedł gruntowne badania i uzyskał pozytywne opinie siedmiu uprawnionych instytucji w zakresie jakości i zawartości, oddziaływania na zdrowie ludzi, zwierząt i środowisko. Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów posiada też zgodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dopuszczającą Vita Granum Gliwice do dystrybucji. Ponadto, przed udostępnieniem do sprzedaży, każda partia polepszacza glebowego przechodzić będzie surowe kontrole jakości. Kilka razy do roku produkt poddany zostanie także specjalistycznym badaniom, które sprawdzą jego przydatność do użycia.

Dystrybucja

Sprzedaż polepszacza będzie prowadzona od 18 września na terenie Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów przy ulicy Rybnickiej 199B, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz w soboty między 8.00 a 14.00. Polepszacz będzie sprzedawany luzem, na przykład bezpośrednio do własnego worka, pojemnika lub przyczepy klienta. W PZO można też będzie kupić worki wielokrotnego użytku. Przy zakupie powyżej 150 kg produktu, zamówienie należy złożyć telefonicznie (668-136-080), za pomocą poczty elektronicznej ([email protected]) bądź osobiście w PSZOK-u, wypełniając dostępny tam formularz.

Regulamin sprzedaży Vita Granum Gliwice i cennik dostępne będą wkrótce na stronie internetowej pzogliwice.pl.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023