Piątkowy występ Nelly Furtado na poznańskiej Malcie został przerwany przez burze i ulewny deszcz. Artystka powtórzyła koncert w sobotę.

W piątek tuż po rozpoczęciu koncertu nad Poznaniem przeszła potężna burza z piorunami. Nelly Furtado zaśpiewała tylko trzy utwory. Publiczność, mimo fatalnej aury, cierpliwie czekała pod sceną, niestety koncert został odwołany. Fani wychodzący z koncertu nie kryli rozczarowania. Piosenkarka postanowiła więc zaśpiewać ponownie.

"Nelly zaimponowała poznańska publiczność, która mimo niedogodności związanych z pogodą wiernie oczekiwała w piątek na wznowienie koncertu. Postanowiła więc zmienić swe plany i pozostać w Polsce dłużej" – powiedziała rzeczniczka prasowa koncertu Anna Nowaczyk.

Koncert Nelly Furtado to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w tym roku w Polsce, a także jeden z najważniejszych punktów programu Roku Klimatu i Środowiska w Poznaniu, który zwieńczy grudniowa XIV Konferencja Klimatyczna ONZ. Przy wyborze artysty, kierowano się przede wszystkim zaangażowaniem gwiazdy w działania na rzecz ochrony środowiska. Nelly Furtado, kanadyjska piosenkarka portugalskiego pochodzenia, aktywnie wspiera proekologiczne postawy. Dała temu wyraz występując w spocie reklamującym międzynarodową akcję "Godzina dla Ziemi" (29 marca), w którą włączają się władze miast i instytucje na całym świecie. W tym roku bierze w niej udział również Poznań.

Nelly Furtado jest obecnie jedną z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, a najnowszy album "Loose" zajmuje najwyższe notowania w rankingach sprzedaży płyt (w 2007 r. 1. miejsce w Polsce). Na świecie sprzedała już blisko 30 milionów krążków. Głównym przesłaniem poznańskiego koncertu jest walka ze zmianami klimatu, dlatego założeniem organizatorów jest, by zgromadzić jak największą widownię. Szacuje się, że przybędzie 50 tys. widzów. Bilety na koncert tak popularnej piosenkarki sprzedawane będą w specjalnych cenach, dużo niższych, w porównaniu z cenami za bilety innych gwiazd światowego formatu. Najdroższy bilet będzie kosztował 95, a najtańszy 65 zł.

Od każdego biletu będzie potrącona kwota 5 zł, która zostanie przeznaczona na działania kompensujące środowisku straty związane z organizacją koncertu. Pieniądze te otrzymają wskazane przez Miasto organizacje, prowadzące działania związane z ochroną środowiska.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj