30. stycznia 2008 roku w Wiedniu odbędzie się Dzień Międzynarodowych Kontaktów Handlowych “Neuland 2008”. Hasło tej edycji imprezy, to „healthy living – healthy business”.

W nawiązaniu do ubiegłorocznej Europejskiej Giełdy Przedsiębiorców „Ecoplus. Agencja Współpracy Gospodarczej Dolnej Austrii” organizuje dzień spotkań B2B dla małych i średnich firm z ponad dziesięciu krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas imprezy przedsiębiorcy będą mieli możliwość poznania nowych partnerów handlowych i nawiązania międzynarodowej współpracy.

Celem akcji jest szerzenie świadomości dotyczącej ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii, promocja zdrowego trybu życia i wzmocnienie gospodarki naszego regionu Europy w tych dziedzinach.

W tym roku do udziału w spotkaniach zaproszone zostaną firmy z następujących branż:
1. energooszczędne budownictwo
2. produkcja energii z biomasy
3. technologie ochrony środowiska
4. wyposażenie obiektów uzdrowiskowych (SPA & wellness)
5. turystyka zdrowotna
6. zdrowa żywność

Oprócz spotkań B2B podczas imprezy zorganizowane zostaną warsztaty, które przybliżą uczestnikom aktualną sytuację w tych branżach w naszej części Europy; przedsiębiorcy będą też mogli spotkać się z fachowcami z poszczególnych dziedzin na specjalnych stoiskach eksperckich.

Wieczorem, po spotkaniach, odbędzie się uroczystość „Neuland 2008 Award“, podczas której wicepremier kraju związkowego Dolna Austria wręczy nagrody tym lokalnym przedsiębiorcom, którzy mają szczególne zasługi w rozwijaniu kontaktów handlowych z krajami Europy Środkowej i Wschodniej i przyczynili się do umocnienia pozycji gospodarczej Dolnej Austrii w Europie.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj